modül 4’te öğrendiklerim

Soru 1:Öğrenme örneğini hazırlamak,ünitedeki beklentilerimi daha açık hale getirmeme ve öğretim sürecini tasarımlamama nasıl yardımcı olabilir?

CEVAP:öğrenme örneği hazırlamak içeriği hedefle ve öğretim durumlarıyla birleştirdiği için öğrencinin öğreneceği hedefler soyut birer amaç olmaktan çıkıp somut birer araca dönüştüğü için öğretim sürecini tasarlamada bana büyük kolaylıklar sağlamıştır.

Soru 2:Öğrencilerin projelerini hazırlarken öğrenme amaçlarına ulaşacaklarından nasıl emin olabilirim?

CEVAP:öğrencilerin yaptıkları çalışmaları takip edip onlara rehberlik yaparak ve çalışmalarında onlara belli adımlarda geri bildirimler verip zamanlarını planlamaya ve hedeflere ulaşma aşamasında onlara yol göstererek bunu yapabiliriz

Soru 3:Teknoloji ,öğrenmeyi desteklemek ve değerlendirmek için en etkili nasıl kullanılabilir?

CEVAP: öğrenmenin kalıcı olabilmesi öğrencinin bilgiyi görsel ve işitsel öğelerle alması daha yararlı olmaktadır bu açıdan teknoloji bize büyük kolaylık sağlıyabilmektedir. öğrenciye gerçek hayatta gösteremiyeceğimiz yaşantıları dijital ortamda üç boyutlu olarak verebilmekteyiz. ve bilgiyi tekrar tekrar görme şansı öğrenmede kalıcılığı sağlamaktadır. değerlendirme de ise dijital ortamda yaptığımız değerlendirmler öğrencinin geri bildirimi anında alması sağlanabilir ve değerlendirici açısından değerlendirme hem objektif bir şekilde yapılmış olur ayrıca değerlendirmede zaman kazanmış olunur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: